1

1

środa, 20 lutego 2013

O chalupkach:)

Dunajcowy rozsmieszal mnie, ze chaty kryte strzecha:)
Czasem trafia sie i takie.Faktycznie budownictwo amerykanskie to drewno i plastik. Ze wzgl. jednak na huragany i koszmarne odszkodowania, ktore firmy ubezpieczeniowe musza wyplacac i olbrzymie straty, florydzkie prawo egzekwuje juz od jakiegos czasu betonowa pierwsza kondygnacje.
Piwnice nie sa florydzka mocna strona, po prostu mokro jest. Zatem podpiwniczenia domow to pierwsza kondygnacja. W razie zalewu wody straty bede jedynie w garazach, oczywiscie jezeli mozna sie piac w gore.
Jesli nie=na plasko.

4 komentarze:

 1. Domy muszą być dostosowane do możliwości terenu
  i pewnie tak jest w Ameryce...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ameryka to dziwny kraj...
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem Ci, że urzekł mnie ten parterowy dom co wysokie palmy rosną obok niego. W takim bym sobie chciał mieszkać! I nawet te huragany i wieka woda by mi nie przeszkadzały. Odbudowałbym sobie go na nowo.
  Techniczne pytanie: Jak dom ma niezamieszkaną, gospodarczą pierwszą kondygnację, to jak Amerykanie wchodzą na piętro? Jestem pewien, że nie po schodach, zbyt pragmatyczny naród.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymogi pozarowe nakazuja schody. I takie sa. W budynkach, ktore sa pod wynajem, budynkach uzytecznosci publicznej - windy. To tez dla mobilnych inaczej.
   W prywatnych domach, dwukondygnacyjnych tez juz montuje sie windy. Na wszelki W zdrowotny i transportowy.
   Pozdrowka:)

   Usuń